wtorek, 1 czerwca 2010

[Q&A] Pytanie dotyczące zabezpieczenia/zalewania wafli.

Witam.
Interesuje mnie środek do robienia wylewki która zabezpiecza / przykleja wafle.
Można się dowiedzieć co to za środek i gdzie można go kupić?
 - Piotr P.

Piotrze, zapewne chodzi Ci o Sylgard 184, http://blog.nazielono.net/2010/02/sylgard-184-na-youtube.html. Co prawda inni producenci także już oferują jakieś zamienniki ale nigdzie nie widziałem jak one się sprawdzają. Chodzi o różne ukryte zagrożenia. Na przykład inny środek będzie miał inną twardość i rozszerzalność cieplną. Podczas cyklu dzień-noc wafel się rozszerza, a potem kurczy. Jednak zalany takim środkiem może być poddawany naprężeniom, aż w końcu pęknie.

O Sylgard wszyscy wyrażają się pozytywnie. Ponoć Dow Corning (USA) stworzył go na potrzeby NASA. Gdzie go szukać? Polecam eBay.com.
Kiedyś przedzwoniłem kilku rodzimych dystrybutorów Dow Corning. Nie mam bladego pojęcia skąd się bierze to polskie podejście do biznesu gdzie stara się klienta przy jednym zakupie tak obskubać aby zarobić na mercedesa. Strasznie się uśmiałem słysząc ceny dochodzące do 500 EUR za małą puszeczkę 0.5kg. kiedy mogłem ją mieć za $40 po dwóch kliknięciach myszką. Niestety z takim podejściem nadal będziemy leżeć w Europie tylko geograficznie :(.

Z pewnością używanie takowego środka to czysta przyjemność. Mieszamy, wylewamy i mamy 100% pewności, że nigdy żadna woda nie zniszczy wafli. Jednak nie można zapominać, że woda nadal nie powinna dostawać się do środka naszego panelu. Czemu? Otóż blisko zimy z pewnością jakaś woda się tam zawieruszy. Jednak nie zdąży wylecieć / odparować. Przyjdą mrozy i zacznie nam rozrywać, wysadzać panel...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz