wtorek, 1 czerwca 2010

[Q&A] Oświetlenie ogrodu.

hej! podziwiam za trud w włożony w prowdzenie strony. Napewno nie byłoby to możliwe gdyby nie pasja związana z fofowoltaniką. Piszę, ponieważ chciałbym napisać prace na studiach podyplomowych - Odnawialne Źródła i zasoby energii - na temat ogniw fotowoltanicznych. Sam temat nie jest jeszcze sprecyzowany. Napewno chciałbym na wstepie opisać kilka ciekawych zastosowań fotowoltaniki w praktyce - zarówno tej komercyjnej jak i takiej jaką pokazujesz na swojej stronie. Myśle o koncepcyjnym projekcie zasialania oświetlania w ogrodzie za pomocą ogniw i dokonaniu obliczeń w progrmaie Sunny Design, kojarzysz taki?:) ja od dziś już tak:) jeśli dysponujesz ciekawymi linkami które mógłbym postudiować czekam na kontak. Z góry dzięki! Pozdrawiam! Link do twojej strony jest już na naszym mailu także możesz mieć gorąco z odwiedzinami;)
- Paweł P.

Pawle, dziękuję Ci za miła wiadomość. Cały trud włożony w to wszystko zwraca się w takim momencie. Szkoda, że nie miałem czasu odpowiedzieć wcześniej. Mam nadzieję, że Twoja praca dyplomowa rozwija się dobrze.

Co do oświetlenia ogrodu to jeden z ciekawszych pomysłów. Z pewnością jest tak dlatego, iż od lat myślę o jakimś autonomicznym, diodowym oświetleniu mojego ogrodu.

Z pewnością jakbyś coś takiego zaprojektował i stworzył to było by wielu zainteresowanych. Osobiście jestem zrażony tymi okropnymi lampkami solarnymi LED i przerażony jak dużo osób to kupuje mając nadzieję, że to będzie świecić długo i mocno.

To jest katastrofa, że nasze sklepy oferują masowo te produkty w tak niskich cenach. Wystarczy przeliczyć, iż w tej cenie jest 22% VAT, jest pewnie z 20% podatku dochodowego, jest transport z jakiegoś egzotycznego kraju, jest koszt akumulatorka i wafla PV oraz ... na samym końcu jest jeszcze tam zarobek sklepu. To jaka cena początkowa tego produktu jest? No właśnie! Taka jak ona jest tak właśnie świecą te lampki. Tajemnica rozwiązana.

Tak więc rozwijaj swój projekt i podsyłaj informacje i zdjęcia z postępami!! Jednocześnie zapraszam Cię do opublikowania swojej pracy dyplomowej tutaj, na blogu. Stworzyłem Ci specjalną zakładkę (PawelP), taką jak z twórczością innych entuzjastów :). Blog jest wyświetlany na www.NaZielono.net tak więc pojawiłeś się także i tam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz