środa, 12 maja 2010

[Onet] Uczeni z MIT stworzyli baterie słoneczne umieszczone na papierze

Link do artykułu:

Uwielbiam czytać tak ciekawe newsy. Czytam je od lat. Kilka lat temu mówiłem sobie 'jak wspaniale, poczekam tylko trochę, aż przyjdą ogniwa o efektywności 30%', potem 35%, potem 40%. Czytałem także o ogniwach w postaci kulek absorbujące energię z wielu stron. Czytałem także o ogniwach w postaci dziesiątek małych paseczków ... i co?

I nic!

Właśnie to jest załamujące!!! Czytając takie rzeczy latami żyjemy złudzeniami, a tak naprawdę jeszcze te projekty albo upadają jeszcze przed wejściem na rynek albo jak wejdą to na 5 lat rezerwuje je sobie wojsko USA, a na następne 3 lata NASA, a potem jeszcze przez 2 lata mają kosmiczną cenę ... a kiedy na koniec mogli byśmy móc je kupić to już jest tak stare, że nie warto się na to oglądać.

Dlatego w zeszłym roku (2009) powiedziałem sobie dosyć czytania, dosyć czekania. Trzeba się brać za to co mamy dostępne i tworzyć, tworzyć i jeszcze raz tworzyć panele.

Pozdrowienia dla czytelników www.NaZielono.net - czyli tych, którzy przestali czekać i wzięli  swój zielony, ekologiczny los we własne ręce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz